Hubnutí a tvarování postavy s pomocí červeného světla je již podloženo několika klinickými studiemi a jeví se jako dobrý pomocník k jejich dosažení. Pojďme si toto téma projít a zjistit, jak by vám terapie světlem pomohla vypadat lépe a zlepšit zdravotní stav.

Do začátku je vhodné zmínit, že pouze vystavením se terapeutickému světlu kila neshodíte. Jde o komplexní proces, který zahrnuje také kvalitní spánek, dostatečnou hydrataci a podporu správné funkce cirkadiánního cyklu.

Samotné světlo je dobré aplikovat ihned ráno po probuzení, a to ve snížené intenzitě, kdy se projeví omezení apetitu (1), čímž perfektně započne ono snažení se o redukci hmotnosti. Je také například vhodné si u této ranní terapie zacvičit k jejímu dalšímu podpoření a nastartování organismu k nadcházejícímu dni.

K redukci obezity a jejímu spadání do ní napomáhá dostatečná hladina vitamínu D v těle (2,3), který se vyskytuje v rybách a mořských plodech, houbách, vaječných žloutcích, nebo také například v sádle. Více se tomuto tématu věnujeme v našem příspěvku na Instagramu zde: Zdroje vitamínu D

Před spánkem, který by měl trvat 7-8 hodin, je vhodné použít terapii světlem se sníženou intenzitou k relaxaci, uvolnění se a podpoření cirkadiánního cyklu. Pozor ovšem na světlo modré, například z mobilního telefonu nebo monitoru. Toto modré světlo blokuje usínání a znekvalitňuje spánek.

Obecně se dá říct, že hlavním faktorem k redukci hmotnosti je zdravý a aktivní životní styl, který se podpoří terapií červeným světlem k dosažení efektivnějšího a rychlejšího výsledku. Červené světlo také pomáhá vyhladit vrásky, aktivuje anti-aging efekt, podporou tvorby kolagenu působí na pokožku, čímž dociluje pohledově i pocitově kvalitnější a zdravější pokožky, včetně podpory vyrýsování postavy při použití terapie při cvičení (4,5).

Žena před a po 4 týdnech a osmi ošetřeních placebem LAPEX 2000 LipoLaser, která si udržela váhu do 1,5 kg počáteční hmotnosti.
Zdroj: Efficacy of low-level laser therapy for body contouring and spot fat reduction, Mary K Caruso-Davis and colleagues, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20393809/

Zdroje:

1, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5644670/

2, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5724632/

3, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3705328/

4, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23355338/

5, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20393809/