Krev nám proudí v každém zákoutí těla. Ale chápeme správně funkci naší krve? Je to vlastně takový kurýr, který přepravuje živiny tam kde je třeba a odváží odpad, jež v těle nepotřebujeme. Trasu má jasně danou – pohybuje se oběhovým systémem těla. Na úplném konci této trasy najdeme oddíl mikrocirkulace krevního oběhu a ty nejtenčí cévy našeho těla – kapiláry.
Odhaduje se, že v lidském těle se nachází až 40 miliard kapilár. Jejich celková délka může tvořit až 96 000 kilometrů! Mikrocirkulace a kapiláry jsou součástí každého orgánů a přímo se účastní buněčného metabolismu.
Zanešené kapiláry způsobují řadu onemocnění
Kapiláry jsou opravdu malé cévy, které jsou náchylné k zanášení a ucpávání. Často to má na svědomí špatná životospráva. Takové cévy nefungují správně, jsou křehčí a méně pružné. Krev má v cestě překážku, tudíž nedokáže dopravit dostatečné množství kyslíku a živin na místo určení. Neprůchodnost cév má za následek vznik aterosklerózy (kornatění tepen), trombózy, hypertenze nebo ischemické nemoci dolních končetin. Zvyšuje se riziko vzniku mozkové mrtvice, embolie i akutního infarktu myokardu.
Rozproudit krev světlem? Je to možné.
Při světelné terapii se rozšiřují cévy, a to i ty nejmenší. Krevní oběh je tedy aktivnější. Americká kardiologická asociace prokázala, že vlnové délky červeného a blízkého infračerveného světla mohou téměř ztrojnásobit průtok krve.
Vzpomínáte si na krev jako kurýra? Díky fotobiomodulaci nemá na cestě žádné překážky. Tento kurýr s sebou odnáší toxiny, které vaše tělo zbytečně zatěžují. Odnáší také záněty, jež způsobují bolest. A dopravuje zásilku důležitých živin a kyslíku, které vašemu tělu prospívají a pomáhají od bolesti.
Ve správné cirkulaci krve se skrývá naše zdraví a správná funkce těla.